Türkiyenin Neresinde Olursanız Olun Arızalı-BOZUK  Olan Turbonuzu Gönderin, Garantili Tamirini Yapıp, Adresinize Teslim kargo ile geri gönderelim.

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Untitled Document
 
renault clio 1.5 turbosu  
 
fiat punto 1.3 - fiat doblo 1.3 -fiat albea - opel corsa - fiat palio  
 
volswagen transporter t4 - t5  
 
volswagen caddy - volswagen golf -audi a3 - scoda octavia  
 
ford focus 1.6 - citröen c4 ve volvo s40 turbosu  
 
volswagen passat 1.8 - audı A4 ve audı A6  
 
ford fiesta 1.4 - ford fusion - peugeot 206 hdı  
ÜRÜN AÇIKLAMASI :

 

Firmamız bünyesinde binek araçlarda tüm turbo sorunları çözülmektedir. İstenildiği taktirde uygun fiyat seçenekleriyle sıfır turbo satışı yapılmaktadır. Binek araç gruplarında her marka ve her model de revizyon yapmaktayız.

! Arabamda çekiş düşük

! Arabamda siyah duman var

! Arabamda mavi duman var

! Aracım yağ yakıyor

! Turbo ses yapıyor

! Aracımdan ıslık sesi geliyor

! Aracımda beyaz duman var

YUKARIDAKİ SORUNLAR SİZİN ARACINIZDA DA VARSA TAM ADRESİNDESİNİZ  TESS TEKNİK  TURBO OLARAK BÜTÜN SORUNLARINIZA ÇÖZÜM GETİRİYORUZ.

 

 

 

Turboma Bakım Yaptırmalı mıyım?

Turbo'nuzda oluşabilecek orunları önlemek için bakım yaptırmanızı kontrol ettirmenizi tavsiye ederiz böylece masrafı düşük ve sorunsuz bir turbonuz uzun ömürlü olacaktır.

Her marka turbo için revüzyonlu turbolarımız mevcuttur.

 

Turbocu

 

 

 


 

 

Turbo Neden Arızalanır

Turbo Arıza nedenleri:

 

Pek çok turbo arızasının turbo dışındaki etkenlerden ortaya çıktığı bir gerçektir. Eğer turbo arızalanırsa yenisi ile değiştirmeden önce yapılması gereken en önemli şey arızanın nedenini bulmaktır. Bu broşürü arızaya neden olan etkenleri daha kolay tesbit etmek amacıyla kullanabilirsiniz.

Dört Temel Neden...

 

1) Yağ Kirliliği

İnce Parçalardan Kaynaklanan Kirlilik

Bu tür parçalar yağ içerisinde gözle görülemez ancak yatak yüzeyinin aşınmasına neden olurlar. Ayrıca genellikle kompresör tarafındaki burç aşınır.

 

Büyük Parçalardan Kaynaklanan Kirlilik

Yağda bulunan büyük parçalar resimde görüldüğü gibi derin çizikler ve çarpma izleri meydana getirebilir. Yatak üzerindeki deliklerde az da olsa hasar görülebilir. Şaft ve ana gövde daha sert metallerden yapıldığı için az hasar görür.

Resimde görülen hasarda yine büyük parçaların etkisiyle oluşmuştur.

2) Yağlama Eksikliği

Yağın Azalması

Turboya gelen yağ miktarı azaldığında (bunun nedeni parçacıkların yağ borusunu tıkaması veya yağ giriş borusuna yanlış conta veya conta parçaları takılması olabilir) şaftın üzerinde kararma meydana gelir.

Kimyasal Kirlenme

Kimyasallardan meydana gelen kirlenme, şaftı ve şaft yatağını yıpratır, harareti arttırır. Görülen belirtiler yağ eksikliğinde görülen belirtilerle aynıdır. Mazotun yağa karışmasından dolayı şaftta yağlama eksikliği görülür.

Yağın Tamamen Tükenmesi

Yukarıda belirtilen türde hasarlar meydana gelir. Ancak hasarın boyutu daha büyük ve oluşumu ani olur.

 

Turbo Arızaları Analizi


3) İstisnai Çalışma Koşulları

Aşırı Hız - Aşırı Yüklenme - Aşırı Isınma

Şaft yatağında aşırı ısınma meydana geldiğinde ortaya çıkan tipik hasarlar yağın yanması ve şaft yüzeyinin kömürleşmesidir. Türbün arka yüzeyinde oluşan içbükey ve pürüzlü yapının sebebi aşırı hız ve aşırı yüklemedir.

Aşırı Hız

Aşırı hız türbün kanatlarında parça kaybına neden olabilir. Hasar dış etkenlerden oluşmuş gibi gözükür, ancak kanatlardaki kırıkların ve olağanüstü hallerde pervanenin yanmasının sebebi çoğunlukla aşırı hızdır.

Pervanede esneme dolayısıyla çok küçük çatlaklar meydana gelir, aşırı hızın etkisiyle bu çatlaklar genişler ve ani bir arıza oluşur.

4) Yabancı Maddelerden Kaynaklanan Hasar

Sert Yabancı Cisimler - Kompresörde

Bu hasar yabancı bir cismin kompresöre girmesiyle oluşur. İçeri giren cisim kompresörün içerisinde çarpma etkisiyle resimde görülen tarzda hasarlar oluşturur. Kum ve tuz şiddetli çürüme ve erozyon oluşturur, ardından resimde görülen türde hasarlar meydana gelir.

Yumuşak Yabancı Cisimler

Kağıt ve kumaş parçaları gibi yumuşak yabancı cisimler resimde görülen türde hasarlar meydana getirirler. Genellikle kanatlar geriye doğru kıvrılır. Olağanüstü hallerde metal yorulması sebebiyle kanatlar kırılabilir.

Sert Yabancı Cisimler - Türbünde

Türbüne giren katı yabancı cisim resimde görüldüğü gibi iç kanatlara zarar verebilir. Manifolttan gelen küçük pas parçaları gibi ufak cisimler bile bu tür yüksek hızlı cihazlarda büyük hasarlara neden olabilir.

 

Turbo Arızalandı Ne Yapmalıyım

Tamir Turbo

 

1) Araç Servisinizden orjinal turbo fiyatını alın.

 

2) Ucuz turbo alamaya çalışmaktansa turbonuzun tamirinin mümkün olup olmadığını öğrenin. Tess Teknik turbo arıza tesbit ve arızanın fiyatlandırmasından   ücret talep etmemektedir.

 

3) Tamir için isim yapmış yerleri tercih edin ve tamiri için ehli yerler seçin.Defalarca alamadığınız performans için turboyla uğraşmak zorunda kalmayın!

 

4) Turbonuzun bu arızayı neden yaptığını tesbit edin veya ettirin. Örneğin : Yağlama eksikliği veya yetersizliği. motordan parça alması gibi.Bu sayede aynı arızadan turbo sorunu yaşamanızın önüne geçebilirsiniz.

 

5) Firmalardan fiyat alırken turbo sorununuzun çözümünün ne gibi garantileri kapsamında olduğunu mutlaka sorun

 

6) Turbonuzu alacağınız , yaptıracağınız firmayı ve sahiplerini mutlaka internetten araştırınız.

 

 

 

 

 

 

 

 Fiat - Renault - Dacia - Volkswagen - Audi - Seat - Skoda - Mercedes - Smart - Bmw - Mini Cooper - Rover - Land Rover - Ford - Opel - Chevrolet - Volvo - Lancia - Dodge - Subaru - Daewoo - Citroen - Peugeot -|- Nissan - | Honda | Hyundai | Kia | Suzuki - Daihatsu - İsuzu - Mitsubishi - Proton - Porsche - Ferrari | Jaguar | Lotus | Masarati - Saab | İnfiniti | Alfa Romeo | Chrysler | Tata | Scania | Daf | Neoplan | Setra | İveco - Bmc

 

 

 .......................................................................................................................................................................

 

 

 
Haberler

TÜRKİYE' NİN her iline turbo servisi bayilikleri verilecektir. Lüfen bayilik formu için mail atınız. turbo@tessteknik.com.tr

TOPTAN SIFIR TURBO SATIŞI İÇİN 0555 632 00 19

Fiat linea - Toyota corolla - Renault clio - Ford focus - c-max  -  Fiat  punto turbolarında büyük kampanya başladı. 

Turbo  Hospital    hizmetinizde...

İddaa ediyoruz revizyonda türkiyede 1 numarayız !!!!

40.000 km garantili turbo revizyonu!!!

Tess teknik güvencesiyle

E-haber

E-haber bültenimize üye olun.

E-m@ail :
 
statistikleri
Online 1
Dünkü ziyaretçi 69
Bugünkü ziyaretçi 57
Toplam ziyaretçi 312736